TRT RAFADAN TAYFA

Rafadan Tayfa’nın en küçük üyesi Akın ve torneti ile İstanbul’u turlamaya var mısın?

Haydi, sen de atla Akın’la tornete, hem Sevim, Hayri ve Basri Amca’yı istedikleri yere ulaştır hem de gazoz kapaklarını toplayarak puanını artır.

Hey mahalle, bu oyunu sakın kaçırma!

TRT KUZUCUK

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi KUZUCUK artık parmaklarınızın ucunda.

Kuzucuk oyunu ile çocuklar şekilleri, renkleri ve boyutları doğru eşleştirip yerleştirerek KUZUCUK’un odasına hediyeler toplama ve bu hediyeleri oda içerisinde istedikleri gibi yerleştirme şansına sahipler.

TRT İBİ

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi İBİ artık parmaklarınızın ucunda.

İBİ, arkadaşı Tosi’nin de yardımı ile macera dolu  bir yolculuğa çıkıyor. Peşinde de ağaçlar var. Yolculuğunu nasıl tamamlayacağını ise karşısına çıkan matematik sorularına verdiği yanıtlar belirliyor.

TRT TEL ALİ

TRT Çocuk’un sevilen çocuk bilgi yarışması TEL ALİ artık parmaklarınızın ucunda.

Çocuklar, verilen ipuçlarını da doğru takip ederek sorulara verdikleri yanıtlarla hem TEL ALİ’nin denize düşmeden karşı kıyıya geçmesine yardımcı olacak hem de saklı kelimeleri bulup, kelime haznelerini genişletecekler. Çocukların, eski bilim adamları, tarihi mekan ve terimler, Türk masal kahramanları, unutulan çocuk oyunları ve meslekler gibi farklı alanlarla ile ilgili kelimeleri bulmaları gerekiyor.

TRT MAYSA VE BULUT

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi Maysa ve Bulut artık parmaklarınızın ucunda.

Maysa ve annesini çeşit çeşit yöresel kıyafetler, takı ve aksesuarlarla süslemek çocukların elinde.

TRT ELİF’İN DÜŞLERİ

Elif’le birlikte meyveleri, sebzeleri ve faydalı yiyecekleri öğrenmeye var mısın?

Elma, armut, karpuz, süt, yumurta, pırasa ve daha neler neler…

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizisi Elif’in Düşleri oyunu ile, hem Elif’e hem de seni bekleyen müşterilere yardım et!

TRT ORMAN DOKTORU

Sevimli dostlarımızın sana ihtiyacı var!

Şimdi sevimli hayvan dostlarımıza yardım etme zamanı! Ormanda gezerken hastalanan dostlarımız orman hastanesinde, tedavi için, seni bekliyor. Tek yapman gereken, Orman Doktoru’nu indirmek ve sevimli dostlarımıza yardım etmek.

Orman Doktoru ile hem ilk yardım bilgilerini pekiştir, hem sevimli dostlarımıza yardım et!

TRT MUTLU OYUNCAK DÜKKANI

Kendi oyuncağınızı kendin yapmak ister misin?

Birbirinden farklı malzemelerle yeni yeni oyuncaklar yapmak çok kolay. İhtiyacın olan tek şey hayal gücü ve yaratıcılık!

Mutlu Oyuncak Dükkanı seninle…

TRT ANİMASYON STÜDYOSU

Kendi çizgi filmini yapmak, kendi hikâyeni anlatmak ister misin?

İşte sana fırsat: Animasyon Stüdyosu ile kendi çizgi film stüdyonu kur!

Animasyon Stüdyosu ile yaratıcılığını konuştur, hayal gücü dünyanı zenginleştir ve hikâyeni sevdiklerinle paylaş!

TRT BULMACA KULESİ

Can ve arkadaşları Bulmaca Kulesi’nde hapsoldular!

Kuleden çıkmak için sana ihtiyaçları var. Onlara yardım etmek için ihtiyacın olan şey biraz bilim, biraz akıl ve biraz da cesaret.

Hemen Bulmaca Kulesi’ni indir, macerayı keşfet!

TRT EGE İLE GAGA BULMACA

Ege ile Gaga nesnelerin peşinde, ama bu sefer senin yardımına ihtiyaçları var.

Yapman gereken şey çok kolay: Noktaları birleştirmek!

Hayvanları, meyveleri, araçları ve daha birçok nesneyi bulmak için sayıları takip et ve noktaları bir araya getir.

Ege ile Gaga Bulmaca’yla hayal dünyanı zenginleştir ve görsel hafızanı geliştir.

Resim ve çizim yapma yeteneğini geliştir, eğlencenin ve öğrenmenin tadını doyasıya çıkar.

Haydi, dedektifler işbaşına!

KÖSTEBEKGİLLER

Köstebekgiller’in muhteşem dünyasına girmeye hazır mısın? Efsanevi köstebek şehri Köstenbaya’ya gitmek için, bir haritaya ihtiyacımız var. Bu harita parçaları yerin derinliklerinde ve senin bu parçaları çıkarıp birleştirmen gerek.

Herkes Köstebanya’ya giden haritayı tamamlamak için, çılgınca çalışıyor. Bobo, Köstan Amca ve diğerleri… Bu zorlu ve bir o kadar da eğlenceli mücadelede Köstebekgiller’e yardım etmeye hazır mısın?

Köstebanya’ya gitmeyi amaçlayan bu macera dolu yolculukta hem eğleneceksin hem de zekânı geliştireceksin. Nasıl mı? Haydi, indir gör!

KARE

Kare takımı yine iş başında! Kuti, Aypa, Rupi ve Enda harıl harıl çalışıyor, araştırıyor ve problemleri çözüyor.

Heyecan ise hiç eksik olmuyor! Her zaman birlikte olan ve her problemi birlikte aşan bu neşeli takımın maceralarına sende katılmak ister misin?

CANIM KARDEŞİM

Bizim tatlımı tatlı sevimlimi sevimli karakterlerimiz Müge ve Mine kardeşler anne ve babaları ile oyunlar oynamak istiyorlar. Jale Hanım ve Galip Bey eğer onlara evdeki işlerde yardım ederlerse onlarla oyun oynayabileceklerini söylüyorlar. Hadi bu heyecanlı yardımlaşma oyununda sende onlara katıl ve beraber eğlenirken öğrenin.

TRT ÇOCUK MOBİL

TRT Çocuk mobil uygulaması ile TRT Çocuk’a ait tüm çizgi film ve programların videolarını çocuklarınıza izletebilir, favorilerinizi listenize ekleyebilir, çevrimdışı mod ile listesine aldığınız tüm içeriklere internet bağlantısı olmadan erişebilirsiniz. Çocuğunuz kaçırdığı İbi, Rafadan Tayfa, Pepee, Elif’in Düşleri, Çılgın Orman gibi çok popüler çizgi dizilere mobil cihazınızdan istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Rüzgar Gülü, Haberin Olsun, Tel Ali ve Yarışçı gibi canlı yayın programlarını kaçırmadan takip edebilirsiniz. Aile modu ile uygulama video izleme sürelerini kısıtlayabilir, çocuklarınızın sadece istediğiniz içeriklere erişmesini sağlayabilirsiniz.

KELOĞLAN

Kara vezir yine Keloğlan ve arkadaşlarının aşına dert açtı. Başlarına neler geldi neler. Haydı, Keloğlan ile maceraya atılmaya var mısın? Nostalji ve modern kültürün harmanlanmasıyla hazırlanmış bu platform oyun, sizlere yepyeni bir deneyim yaşatacak

EGE İLE GAGA TANGRAM

İzlerin peşini süren kahramanımız, meraklı dedektif Ege ve yardımcısı maceracı karga Gaga yepyeni ve sürükleyici bir maceranın daha peşine düşmüştür. Yeni maceramız tangramlar! Tangram maceramız hem eğlenceli hem faydalı hem de sürprizlerle dolu. Yapman gereken çok kolay. Çeşitli geometrik şekillerden oluşan parçaları bir araya getir ve anlamlı bir şekil ortaya çıkar!

ZORLU YARIŞ

Birçok araba, onlarca farklı modifiye seçeneği ve farklı yarış alanlarıyla Zorlu Yarış, çok özel bir araba yarışı deneyimi sunuyor! Garajda tasarlanan arabalarla mümkün olduğu kadar ileri git, yol boyunca topladığın altınlarla yeni arabalar al ve arabaları modifiye et. Zorlu Yarış’ta, gelişmiş modifiye seçenekleriyle, hem sıkılmadan oynayacaksın hem de doyasıya eğleneceksin. Bunun yanı sıra, fiziksel, bilişsel ve zihinsel kazanımlarla da eğlenirken öğrenecek, oyunun tadını çıkaracaksın.

KOLAY GELSİN

Kolay Gelsin ile evimiz kocaman bir oyun alanına, ev işleri de eğlenceli birer oyuna dönüşüyor. Evimizin farklı bölümlerinde çok eğlenceli işlerimiz var. Kahvaltıyı hazırlamak, çiçekleri sulamak, oyuncakları toplamak, elleri yıkamak, açık kalmış suyu ve lambayı kapatmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Benzer onlarca mini görevleri tamamla, farklı özellikler kazan. Oyun evimizi keşfederken, düzenli ve tasarruflu olmayı da öğren.

SU ALTI KÂŞİFİ

Su altı dünyası, gizemli ve derin bir alan. Su altında yaşayan canlıları öğrenmek bu yüzden hep çok zor oldu. Su Altı Kaşifi oyunumuzda farklı iklimlerin, bölgelerin ve ülkelerin derin sularında; birbirinden ilginç balıklar ve deniz canlıları keşfedilmeyi bekliyor. Şimdi çocuklar, ‘Su Altı Kaşifi’ oyunuyla derinlere dalıyor ve su altındaki yaşamı keşfediyor. Su Altı Kaşifi’nde deniz ve okyanusların çeşitli katmanlarında dolaşırken, balıklar başta olmak üzere, çeşitli deniz canlılarıyla da tanışacaksınız. Su altındaki gizem dolu yaşamı görmek için haydi hemen keşfe başla!

HAYRİ UZAYDA

Uzay uzay olalı böyle astronot görmedi! Bizim Rafadan Tayfa’nın Hayri’si bu sefer yepyeni bir maceranın içinde. Türkiye’nin gururu Hayri, bayrağımızı uzayın derinliklerinde dalgalandırıyor. Hayri ile gezegendeki komşularımızı, yıldızları, güneş sistemini ve daha birçok gök cismini tanıyoruz. Uzayın derinliklerine doğru yapacağımız bu yolculukta gök cisimlerinden uzay araçlarına, birbirinden ilginç bilgiler öğreneceğiz.

BİLGİ ADASI

Meraklı, mucit, maceracı, akıl küpü…

Peki sen hangisisin?

Artık karar verme zamanın geldi!

Sürükleyici oyun konseptiyle, eğlenceli ve heyecanlı bir bilgi yarışması olan Bilgi Adası, yüzlerce soru ve oyun içi sürprizlerle, tam sana göre!

Bilgi Adası’nda resimli, resimsiz, 2 veya 4 seçenekli farklı soru tipleri ile, edebiyattan tarihe, biyolojiden matematiğe, birçok farklı alandan eğlenceli sorular var.

HAYVANLARI KEŞFEDİYORUZ

TRT’den çocukların çok seveceği, anne babaların çok yararlı bulacağı bir oyun daha: Hayvanları Keşfediyoruz!

Hayvanları Keşfediyoruz hem çok kolay hem de çok öğretici. Çocuklar eğlenirken, farklı yerlerde yaşayan ve farklı türlerdeki hayvanlara dair ilginç bilgiler öğrenecek. Oyunda mini sürprizimiz de var!

Bazı bölümlerimizde sevilen TRT Çocuk kahramanları da yer alıyor. Haydi hemen indirin, çocuğunuzla birlikte eğlenirken Amazon Ormanları’ndan Serengeti Stepleri’ne, sevimli çiftliğimizden denizin altına kadar, dünyanın her yerindeki ilginç ve sevimli hayvanları tanıyın! TRT’nin diğer oyunlarından çocuğunuza uygun olanları indirerek, çocuğunuzun gelişimine destek olabilirsiniz.