FELSEFEMİZ

Mayadem’in merkezinde çocuklar var. Onlardan ilham alır, onlara ilham verir. Çocukların merkezinde de elbette oyun var. Dünyayı en iyi bu şekilde algılıyorlar. Bu yüzden, Mayadem onlara hayal güçlerini keşfedip genişletebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri dijital oyuncaklar üretir. Bunu da saf bir merhamet, sevgi ve inançla yapar.

Mayadem için ‘anne-baba’ olmazsa olmazdır. Onları da oyunun içine alır. Çocuklarıyla birlikte oynayabilecekleri ve kaliteli zaman geçirebilecekleri, reklamın bulunmadığı güvenli bir ‘dijital dünya’ kurar. Bu yapıya eğitim ve pedagoji dünyasının uzmanlarını kattığı ‘akademik danışma kurulu’ ile kollobratif bir eğitim enstitüsü gibi çalışır.

NEDEN MAYADEM
Mayadem, Oyna, keşfet ve öğren kültürünü keşfetmiş sorumluluk sahibi bir mobil eğitim entitüsüdür.
Bu devrin çocukları ileri seviyede bir algıya sahip. Yeniliklere adapte olma yetenekleri, içselleştirme ve deneyimleme kabiliyetleri çok yüksek. Hızlı öğreniyorlar, üstün özelliklere sahipler ve birden fazla kabiliyetleri var. Onlardaki bu sıradışı özellikleri ortaya çıkarmak, sahip oldukları farklı zeka türlerini aktive etmeye yönelik yeni nesil araçlara ve ortamlara ihtiyaç var.
Mayadem, yenilikçi dijital eğitim, oyun ve uygulamaları ile fark yaratır.
Çocuklar standart ve doğrusal bir eğitim değil, onları daha yukarıya çıkaracak bir gelişime ihtiyaç duyarlar. Mayadem’in üretmiş olduğu her bir oyun ve eğitim uygulaması da çocukların farklı becerilerini geliştirmek üzerinde yoğunlaşmaktadır. Temel beceriler ve gereksinimlere cevap veren oyun ve uygulamalarla, hayat boyu öğrenme yolculuğuna adım atmış çocukların ilk adımlarında yönlendirme görevini üstlenir.
Çocukların eğitimi ilham ve bitmek bilmeyen öğrenme aşkı ile ilgilidir.
Mayadem, çocukların ilgilerini sürekli yeni bilgiler ve yaratıcı içeriklerle besler, onları yepyeni yolculuklara çıkarır. İçerik ve eğlencenin tutkusunu, modern teknoloji unsurları ile bir araya getirir; içinde olmaktan haz duyacakları yepyeni dünyalar, mekanlar; içselleştirebileceği karakterler ve bütün bunlardan yepyeni deneyimler çıkardığı atmosferler kurar.
Çocuklar için eğitici ve deneyim kazandıran ‘dijital oyuncaklar’ üretir.
Çocukların kalbine ve zihnine giden yol oyuncaklardan geçer. Mayadem, bunun için 3-12 yaş grubu çocuklarına yönelik, hayat boyu sürecek öğrenme keyfini yaşatacak , orijinal, eğlenceli ve vazgeçilmez eğitim materyalleri ve dijital oyuncaklar üretir. Vazgeçilmez olan, oyun değil yenilikler, bilgi ve öğrenme aşkıdır.

Mobil uygulama ve oyunlar, 21. yüzyılın en önemli eğitim araçlarındandır.
Mayadem, birden fazla amaca, bu modern teknoloji sayesinde ulaşır.

Bizler sorumluyuz. Bir zamanların çocukları olarak, günümüzün çocuklarına karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz. 21. yüzyılın beraberinde bir çok çıkmaz ve yenilikler getirdiğini biliyoruz. Konvansiyel eğitim metodlarının görece çağa ve bu çağın çocuklarına yeterli gelmediğinin farkındayız. Bunun için Mayadem, onlardaki deneyimleme, kendini ifade etme, içselleştirme, keşfetme gibi özellikleri ortaya çıkararak ‘Oyna. Keşfet. Öğren.’ kavramını doyasıya yaşayabilecekleri eğlenceli oyun ve uygulamalar tasarlıyor.

MAYADEM ÜRÜN GELİŞTİRME PRENSİPLERİ
DEVAMINI OKU
Akademik Danışma Kurulu